מסירות

המטרה: יצירת יתרון מהיר יותר מכדרור על ההגנה. (עידוד קבוצתיות = משחק קבוצתי יעיל יותר בהתקפה ובהגנה ממשחק אנוכי) חייב קשר עין עם מקבל המסירה! להלן פרוט מסירות בסיסיות :

מסירת חזה 

לא הכי שימושית במשחק ומלמדים אותה כמסירה בסיסית, עמידת מוצא, אחיזת כדור, שימוש ברגל ציר, עבודה עיקרית של פרק כף היד, מרפקים לצד הגוף .

המטרה שתהיה מסירה חדה מחזה לחזה, הכדור צריך לצאת במהירות. הושטת רגל קדימה בעת המסירה מאפשרת הגדלת טווח המסירה. במקביל למסירה מלמדים תפיסה. כשרוצים לקבל מסירה צריך לסמן לקבלת הכדור בפתיחת 10 אצבעות. (אצל ילדים מניעה מקבלת הכדור בפנים או באף).

מסירת שני שליש (הקפצה) 

כמו מסירת חזה רק שמוסרים לכיוון הקרקע הגוף יותר נטוי גו ישר ונטוי קדימה . במרחק בנוני מהבן זוג שיוכל לתפוס. 

מסירה עילית

להביא את הכדור מעל הראש (לא מאחור) בשתי ידיים. 

מסירה צידית סגורה 

שמירה קרובה ולוחצת של המגן. רגל יוצאת באלכסון החוצה, מפנים את צד הגוף והכתף למגן מצב ידיים כמו צידית פתוחה. מסירת הקפצה או ישירה.

 

מסירה צידית פתוחה

 מתמודדים עם שומר קרוב ׁׁׁׁ(אך יחסית לא לוחץ). לפתוח זווית מסירה תוך פתיחת רגל הצידה שתי ידיים אוחזות בכדור (מבוגרים יד אחת אפשרית) יד תחתונה מקבילה לקרקע. מסירת הקפצה דרך הרצפה או ישירה.

מסירת כתף

מסירה לטווח ארוך. שתי ידיים אוחזות, כדור בגובה הגבה/אוזן, לקיחת תנופה לאחור, רגל נגדית מושטת קדימה. סיום מסירה ביד אחת הושטת רגל קדימה בעת המסירה מאפשרת הגדלת טווח המסירה.

מסירת דחיפה

מתבצעת בדחיפת הכדור ביד אחת ישירה או דרך הקרקע או תוך כדרור.